Силно се надявам да бъде сформиран работещ кабинет в обозрим срок, тъй като това е необходимо за всички българи, заяви служебният министър-председател Стефан Янев след откриващото заседание на 46-ото Народно събрание.
Още: Настроенията преди вота на недоверие: ПП-ДБ изглежда няма да го подкрепят
Още: В ГЕРБ не се притесняват от вота на недоверие
В много от декларациите чух приоритети, чух визии, които съвпадат със започнатото от служебното правителство – по отношение харченето на публични средства, здравеопазване, образование, по отношение на бизнеса и неговото подпомагане, отбеляза Янев впечатлението си от заявеното от парламентарните групи.
Заявената необходимостта от съдебна реформа е нещо, което всички българи очакваме, посочи още Янев.
Той изрази надежда заявките, които бяха дадени от партиите в НС, да бъдат реализирани в нужния диалог, да се намери консенсус, така че правителството да бъде фокусирано върху истинските проблеми на българските граждани.
Още: Седем пъти по-скъпо? Скандал с обществена поръчка за над 2 милиона лева за брошури и календари
Още: Петър Чолаков: Пеевски и Борисов заедно си разпределят порциите
Не мога да коментирам личности, каза Янев в отговор на въпрос дали очаква министри от служебния кабинет да продължат работата си в редовния. Всичко е възможно, стига да се прави по установената законова процедура, допълни служебният премиер. Правителството трябва да бъде създадено на база приоритети, коментира още Стефан Янев и добави: Трябва да има програма, трябва да има коалиция, след това може да има разговор за личности, който може да бъде във всяка една посока.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Искаха да назнача за зам.-кмет бивш депутат": Кметът на "Младост" за "кадровите банки" в ПП
Още: "Дадох много левове за успеха на партията": Диана Дамянова проговори за "Продължаваме промяната"