Зрелостници от МГ „Баба Тонка” – Русе са вдъхновени от идеята да съхранят родните обичаи за бъдещите поколения. Младите хора приели патриотичната кауза са: Хакан Хасан – XII клас, Вероника Койчева – XI клас и Надежда Маркова – XI клас. Те работят по проект „Направи добро - съхрани българското - създай бъдеще!”
Още: Кметът на Русе откри барелеф на Йосиф Вондрак
Още: Пъзели, магическо шоу, роботика и много игри за най-малките русенци на 6 май
В рамките на инициативата, в Областна администрация – Русе бе представен обичаят „Ладуване“ пред техни съученици, гости от Община Русе и НЧ „Гоце Делчев” - Русе.
Основната цел на проекта е културно-просветна дейност чрез доброволчески инициативи, съхраняване на българските традиции чрез провеждане на възстановки и създаване на приложна програма, която да автоматизира дейностите в читалище „Гоце Делчев”- Русе.
Учениците са разработили проекта под ръководството на Миглена Дамянова - старши учител по Обществени науки и гражданско образование. Партньори по проекта, който ще приключи до края на учебната година са Община Русе, Русенски университет „Ангел Кънчев” и НЧ „Гоце Делчев”- Русе.
Още: Кметът на Русе и екоминистърът подписаха договор за зелени мерки за по-чист въздух
Още: Кметът на Русе откри Републиканския турнир по полицейска лична защита и карате
Следващите предвидени дейности по проекта са: „Стара хартия за нов компютър”- предаване на стара хартия от ученици, учители, общественост. Събраните средства, ще бъдат безвъзмездно предоставени на читалището;„Дари книга с усмивка”- книги за библиотеката на читалището; „3аедно можем”- начален курс за компютърна грамотност за пенсионери от клуба на читалището за автентичен фолклор и разработване на приложна програма, която ще автоматизира дейностите в читалището.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: 1500 спортисти от 5 континента идват в Русе за Световното първенство по драконови лодки
Още: В Русе ще се издигне бюст-паметник на княз Александър I Батенберг