Дешан замени Блан начело на Франция

09 юли 2012, 14:14 часа • 4951 | прочитания

Дидие Дешан е новият селекционер на „Петлите” , съобщи френската федерация по футбол на официалния си сайт. Бившият треньор на Марсилия, който бе капитан на "петлите" при успеха на Мондиал 98 и Евро 2000, ще замени бившия си съотборник в националния тим Лоран Блан, който напусна поста след Евро 2012. 

Още: Най-важните новини за деня: 9 май 2025 г.

Още: Облаци, дъжд и хладно време: Прогнозата на Николай Василковски

Блан изведе французите само до четвъртфиналите на Евро 2012, в отбора се появиха и нови скандали, които разклатиха допълнително мястото му начело на тима. Така след като Дешан напусна Марсилия миналия понеделник той стана фаворит за поста.

Президентът на френската футболна федерация Ноел Льо Грае и Дидие Дешан постигнаха договорка в преговорите помежду им - Дешан да застане начело на отбора на Франция, се казва в официалното съобщение. На пресконференция днес следобед ще бъде обявен пред медиите новият треньор, контрактът и задачите пред него.

Дешан трябва  да подготви тима за контролата с шампиона от Копа Америка Уругвай на 15 август. Първата световна квалификация на Франция е срещу Финландия на 7 септември. 

Още: "Опит да се минира конвергентният доклад": "Правосъдие за всеки" с коментар за референдума на Радев (ВИДЕО)

Още: BG-Alert предупреди за опасно време в Ямбол и Бургас

 

Редактор: Константин Костов

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Валентин Стоев
Валентин Стоев Отговорен редактор
Новините днес