Каменни плочи се срутиха в подлез на бул. "Ситняково" в София

09 юни 2014, 17:11 часа 118560 прочитания 0 коментара

Части от каменни плочи са се срутили тази сутрин в подлез на бул. „Ситняково” и ул. „Оборище” в столицата, предаде „Фокус”. Няма пострадали.

Още: Внимание, шофьори: Магистрала "Тракия" с голям участък, затруднен за придвижване цяла седмица

Още: За пръв път в България - превенционна eскейп стая на колела за трафика на хора

Очевидци разказват, че инцидентът е станал между 7:00 и 7:30 часа, като тогава през мястото не са преминавали хора.

Подлезът при кръстовището на бул. „Ситняково” и ул. „Оборище” и трябва да се ремонтира аварийно. Това заяви пред журналисти кметът на Столична община Йорданка Фандъкова във връзка с падналите каменни плочи в подлеза. Според нея в случая става дума за инцидент - нямало е как да се предвиди подобно нещо.

„Специално по отношение на подлезите в момента текат цялостни реконструкции на редица подлези по бул. „България”, тези по бул. „Цариградско шосе”, така че това е една програма, която изпълняваме", коментира столичният кмет. Тя допълни, че веднага трябва да се реагира адекватно и да се обезопаси, за да не пострадат хора”, обясни Йорданка Фандъкова.

Още: Заплатите на чиновниците ще страдат: Глобите от Европейския съд ще се плащат директно от министерствата

Още: Властта отчита: Все повече жени на ръководни позиции у нас през 2024 г.

Снимка: Архив

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Петър Чернев
Петър Чернев Отговорен редактор
Новините днес