Срещу протестиращите миньори и енергетици не са използвани нито сълзотворен газ, нито други средства за разпръскване при масови мероприятия. Това съобщиха от Министерството на вътрешните работи (МВР).
Още: Най-важните новини за деня: 1 май 2025 г.
Още: Прогноза за времето - 2 май 2025 г. (петък)
По-рано днес се появи информация, че на протеста в Старозагорско е имало напрежение и полицията е ползвала сълзотворен газ.
За нажежаването на страстите в протеста се чу и от парламентарната трибуна, където лидерът на БСП Корнелия Нинова обяви: "Докато тук сутринта управляващите се карахте кой повече пари да открадне по Плана, напрежението по пътищата на България расте. Има блокирани магистрали. Кметът на Стара Загора обяви притесненията си, че голямо количество жандармерия се струпва в региона. Има информация, че срещу протестиращите на магистрала "Струма" е използван сълзотворен газ от страна на полицията. Докато напрежението расте премиерът Денков обявява категорично, че Планът ще бъде изпратен така, както е, въпреки лъжата, че ще преговаря с протестиращите докрай".
Още: Саботаж или кражба на важни данни: Защо българският F-16 не е счупен, но не работи?
Още: КТ "Подкрепа" с шествие и рок концерт за 1 май в София
ОЩЕ: "Мини Марица-Изток" на протест: Заканиха се да затворят държавата
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Протестът на миньорите и работещи в енергетиката доведе до транспортен хаос. Блокирани бяха магистрала "Струма" и "Тракия", Проходът на Републиката и "Дунав мост". Спрядно беше и движението при входа на Дупница - при пътен възел "Бинека". Преминаването по ключовите пътни артерии в обедните часове бе невъзможно. Образуваха се километрични опашки на много места, а в района на Стара Загора тапата стигна 12 км.
Още: Прогноза за времето - 1 май 2025 г. (четвъртък)
Още: Задават се градушки: Готови ли сме да ги посрещнем?