Спасителните екипи са евакуирали над 150 жители на квартал "Аспарухово" във Варна до момента. Приливната вълна е разрушила две къщи, а десетки други са наводнени. Над 30 са завлечените и преобърнатите леки автомобили. На място продължават да работят 20 пожарни, спасителни и водолазни екипи, съобщават от МВР.
Още: Все повече мотористи загиват на пътя. Искат по-висока максимална скорост за повече безопаност
Още: Най-важните новини за деня: 16 август 2025 г.
Тежка е оперативната обстановка и на територията на област Добрич. Пожарникарите и спасителите са реагирали на почти 200 сигнала за наводнени обекти и застрашени граждани. Усложнена е ситуацията в градовете Добрич, Балчик и Каварна, където е извършена евакуация на застрашени граждани.
Евакуация тази нощ бе извършена и във Велико Търново, където е отчетено покачване на нивото на река Янтра в старата част на града. Към 6 часа нивото на реката е започнало да спада и в момента е около 8 метра. Спасителни и пожарни екипи действат в района на Килифарево, Дебелец и Добри дял. Продължава разчистването на кална маса в прохода на Републиката.
В Дряново, Габровската община, е обявено бедствено положение. Водата е заляла ж.п. гарата, автогарата, производствени помещения, частни домове и постройки в ниската част на града. В село Царева Ливада има наводнени частни десетки имоти. Прекъсната е ж.п. линията между двете населени места.
Още: Борис Бонев: Днес тотално се вбесих и си изпуснах нервите (СНИМКА)
Още: Прогноза за времето - 17 август 2025 г. (неделя)
Спасителни екипи евакуираха жителите и на търговищкото село Априлово. Местната река е заляла моста и част от населеното място.
Близо на 50 сигнала за произшествия реагираха пожарникарите и спасителите от област Ямбол. По-голямата част от тях са за градовете Елхово и Болярово и селата Коневец и Лалково.
Още: Тол камерите вече следят и за поставен колан: Множество нарушители само за дни
Още: Почина знаменит български художник
На територията на област Бургас са постъпили над 40 сигнала за наводнения в къмпингите "Смокиня", "Каваци", "Веселие" и "Градина". Пожарникарите и спасителите са евакуирали двама трудно подвижни човека. В района на къмпингите е залята площ около 50 - 60 декара с височина на водата около 40-50 см.