Антон Хекимян, „Дневник“, „Пик“, „24 часа“, „Словото днес“ и 7/8 ТВ са носители на наградите „Златен Шиши“ 2023 за лоша и вредна журналистика.
Още: Най-важните новини за деня: 1 май 2025 г.
Още: Прогноза за времето - 2 май 2025 г. (петък)
Третото издание на наградите избра къс списък с претенденти от общо 47 номинации. След това 35 журналисти и медийни експерти гласуваха за техните фаворити. Журито беше в състав Силвия Великова от БНР, Николай Стайков от „Антикорупционния фонд", Чавдар Николов от „Праз Прес", Йордан Стефанов от „Наука и критично мислене" и с председател Калоян Константинов от Сдружение „За граждански прояви – КЛИН".
ОЩЕ: Ясни са номинираните за наградите за вредна журналистика "Златен шиши"
Победителите
Антон Хекимян спечели наградата в категорията за цялостен принос.
Още: Саботаж или кражба на важни данни: Защо българският F-16 не е счупен, но не работи?
Още: КТ "Подкрепа" с шествие и рок концерт за 1 май в София
В категорията „Абсурдно заглавие“ наградата отива в „Дневник“ за материала им, озаглавен „Подводница с педали ще популяризира опазването на природата".
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
„ПИК“ печели в категорията „Вреден коментар“, с публикацията си „Подозирам, че Кирил и Лена са в "интимна връзка". За Христо Иванов и ген. Атанасов съмнения няма".
В категорията „Беззъбо интервю“ призът отива при в. „24 Часа“, за публикацията „Велислава Дърева: Режат паметника парче по парче - така през 1923 г. фашистите първо отрязват дясната ръка на Стамболийски"
Наградата за „Безумен текст“ се връчва на „ Словото днес“ - „Ако в конкурса бяха участвали 10 българи и той (Георги Господинов) бе станал пръв между тях, може би мнението ни щеше да бъде по-нюансирано. Но по различни причини, включително, че за „Букър" рядко се чува унас, Г.Г. се състезава само с неизвестни чуждоземци."
Още: Прогноза за времето - 1 май 2025 г. (четвъртък)
Още: Задават се градушки: Готови ли сме да ги посрещнем?
7/8 ТВ пък печели в категорията „Отблъскващ материал“ с „Песен за Лена".