Станишев пак яха вълната: Властта не реагира превантивно и адекватно!

06 февруари 2012, 19:13 часа • 4504 | прочитания

Лидерът на БСП Сергей Станишев използва драматичната ситуация около наводненията в страната за нова атака срещу властта.

Още: Ето кога изплащат пенсиите за май

Още: F-16 е много хубав, но договорът е порочен: Говори военен експерт

"Институциите в страната не са в състояние да реагират превантивно и адекватно. Достатъчно е от една седмица да гледаш телевизията, за да знаеш, че ще има обилни снеговалежи, че ще има дъждове, че много от инфраструктурните обекти, в това число и на държавата, не са в добро състояние”, каза Сергей Станишев.

Той посочи, че коментираните днес вертолети са закупени от по-предишното правителство, а на третата година от своето управление ГЕРБ да се извиняват с решения на по-предишното правителство е нелогично.

"Да го бяха направили до сега. Ситуацията е много драматична. Ние предупреждавахме, че закриването на министерството на извънредните ситуации, само защото е ръководено от представител на ДПС в условия, че много често се случват инфраструктурни проблеми, природни бедствия, не е добро управленско решение”, припомни Станишев.

Още: Полицията погва водачите на тротинетки в София

Още: Доброволци продължават да разчистват засегнатите къщи в Северозападна България

Според него гражданската защита сега е последната дупка на кавала в МВР. 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Адриана Димитрова
Адриана Димитрова Отговорен редактор
Новините днес