Трима кандидати за директор на Народния театър

04 януари 2022, 12:38 часа 7869 прочитания 0 коментара

Трима са кандидатите в конкурса за нов директор на Народния театър „Иван Вазов“, става ясно от публикация в сайта на Министерството на културата. Освен досегашният шеф Мариус Донкин, в надпреварата се впускат Васил Василев - директор на Драматично-куклен театър "Иван Радоев" в Плевен и актьорът Сава Драгунчев, който е и асистент на покойния проф. Стефан Данаилов в последния му клас в НАТФИЗ.

Още: Животът на малкия Мартин, блъснат от АТВ на морето, вече е извън опасност

Още: Според ПП-ДБ предложеният за главен секретар на МВР е човек на Пеевски

До конкурса не е допуснат единствено режисьорът Бойко Богданов. Причината – представените копия на трудови книжки са непълни и не може да се удостовери изпълнението на изискването за минимален професионален опит 5 години в областта на културата, съгласно изискванията за длъжността, посочени в конкурса.

За датата и часа на провеждане на конкурса допуснатите кандидати ще бъдат уведомени допълнително, допълват още от културното ведомство.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивелин Стоянов
Ивелин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес