Най-важното за коронавируса четете тук
Заедно можем!

Манчестър Юнайтед спечели юбилейна 20-та титла на Англия

7393

Юбилейната 20-та титла е факт - "Манчестър Юнайтед" разби "Астън Вила" с 3:0, като със спечелените три точки възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън предсрочно станаха шампиони на Англия, предаде БГНЕС.

Мачът от 34-и кръг на Висшата лига се игра пред препълнените трибуни на ст. "Олд Трафорд" в Манчестър. 75 хил. зрители, дошли, за да приветстват предсрочното спечелване на шампионската титла, не останаха разочаровани от любимците си, доминирали през всичките 90 минути.

И трите попадения паднаха през първото полувреме и бяха дело на Робин Ван Перси. Холандецът откри още във 2-та минута, след асистенция на ветерана Райън Гигс. Десет минути по-късно Ван Перси удвои след пас на Уейн Руни. В 33-ата минута отново Гигс подаде на холандеца, който оформи крайния резултат 3:0 за Юнайтед.

С победата си над бирмингамци "червените дяволи" вече имат 84 точки и четири кръга преди края на шампионата са недостижими на върха във Висшата лига. Това е 20-ата титла за Манчестър Юнайтед и 13-а, откакто през ноември 1986 г. мениджър на отбора става Алекс Фъргюсън, удостоен през 1999 г. с титлата "сър".

След успеха Фъргюсън заяви, че през този сезон постоянството на тима е главната причина за спечелването на титлата.

Фулъм взе важна точка като гост на Астън Вила

В напечен мач от поредния кръг на Висшата лига на Англия отборът на "Фулъм" успя да измъкне ценно равенство като гост на "Астън Вила" и...

Всяко дарение ще бъде предназначено за неуморния екип на Actualno.com.

Име на получател: Уебграунд ЕООД

IBAN: BG53UBBS80021021528420