Изненада! Джокович допусна обрат и отпадна от Мастърс-а в Монте Карло (ВИДЕО)

2624

Лоренцо Музети постигна най-голямата победа в кариерата си, с която се класира за четвъртфиналите на турнира на клей от сериите "Мастърс 1000" в Монте Карло. В среща от третия кръг 21-годишният италианец надигра водача в световната ранглиста Новак Джокович с 4:6, 7:5, 6:4 за 2 часа и 54 минути игра.

ОЩЕ: Сет с 6-0 срещу Джокович: Бразилецът, който върза "геврек" на Ноле (ВИДЕО)

Музети изоставаше със сет и 2:4 гейма във втория, но показа страхотна психика срещу 22-кратния шампион в турнирите от Големия шлем. И двамата тенисисти допуснаха много грешки в мача, за което говорят и направените общо 15 пробива - пет в първия сет, девет във втория и един в третия.

Джокович се появи на корта с ръкав на дясната ръка, което подсказа, че най-вероятно има някакви проблеми с лакътя. Те обаче не се забелязваха в началото на срещата, тъй като сърбинът поведе с 5:2 и спечели първия сет. Във втория пробивите следваха буквално един след друг. При 4:2 за Ноле обаче започна обратът на Музети, който, подкрепян мощно и от публиката в Монте Карло, спечели пет от следващите шест гейма, включително и трите, в които световният №1 сервираше.

По-рано през деня: Циципас и Рубльов се класираха за 1/4-финалите на Мастърс-а в Монте Карло

В началото на третия сет заваля, което прекъсна мача за повече от час. След завръщането на корта младият италианец отново имаше леко предимство и успя да запише единствения пробив, което му донесе и престижната победа. За място на полуфиналите Музети ще играе със сънародника си Яник Синер. На четвъртфиналите се класира и поставеният под номер 8 в схемата Тейлър Фриц. Американецът победи с 4:6, 6:4, 6:1 чеха Иржи Лехечка, който в предишния кръг преодоля Григор Димитров.