Страхотен Казийски изведе Тренто до полуфиналите в Италия (ВИДЕО)

1802

Българската волейболна звезда Матей Казийски и отборът на Итас Трентино (Тренто) се класираха на полуфиналите в италианската Суперлига.

Възпитаниците на Анджело Лоренцети надиграха Веро Волей (Монца) с 3:0 (25:22, 25:20, 25:19) гейма в четвърти мач помежду им, изигран в "Арена ди Монца".

Така трентинци спечелиха серията с 3:1 гейма и в спор за място на финала ще срещнат победителя от двойката Валза Груп (Модена) - Газ Сейлс Блуенерджи (Пиаченца).

Казийски се разписа с 12 точки (1 ас), като бе най-резултатен. Толкова реализира и Алесандро Микиелето (1 блокада), с 11 пункта завърши Даниеле Лавия (3 аса).

За съперника Георг Гроцер приключи с 14 точки (2 аса, 1 блокада), с по 11 се отчетоха Стивън Маар (1 ас) и Влад Давискиба (2 аса, 2 блокади).

ОЩЕ: 390 сантиметра над земята: Гравитацията за Матей Казийски не съществува (ВИДЕО)