"Слоновете" прегазиха Япония за две минути

7446

Кот д'Ивоар прегази Япония само за две минути в първия мач за двата отбора от световното първенство в Бразилия. "Слоновете" спечелиха с 2:1 мача си от група "С" с голове на Вилфред Бони и Жервиньо след почивката. Попаденията паднаха малко след появата в игра на звездата Дидие Дрогба, който изненадващо беше оставен на пейката сред резервите от селекционера Сабри Ламуши. С най-голяма заслуга за победата обаче е десният защитник Серж Орие, който асистира и за двата гола.

За Япония се разписа Кейсуке Хонда още в 16-ата минута. Това беше негов трети гол на световни финали, с който халфът на Милан излезе начело във вечната ранглиста на страната си по този показател.

СТАТИСТИКА:

Мач от група "С"

КОТ Д'ИВОАР - ЯПОНИЯ 2:1

0:1 Хонда 16

1:1 Бони 64

2:1 Жервиньо 66

КОТ Д'ИВОАР: 1. Бубакар Бари, 17. Серж Орие, 22. Сюлейман Бамба, 5. Дидие Зокора, 3. Артур Бока (74 - 18. Констан Джакпа), 9. Шейк Тиоте, 19. Яя Туре, 20. Серей Дие (62 - 11. Дидие Дрогба), 8. Саломон Калу, 12. Вилфрид Бони (78 - 13. Я Конан), 10. Жервиньо

Селекционер: Сабри Ламуши

Нищо ново! Хитра Италия взе своето от английските наивници с минимум усилия

Италия си е Италия. "Адзурите" никога не трябва да бъдат подценявани и го показаха още в първия мач от Мондиал. Италианците измъкнаха е...

ЯПОНИЯ: 1. Ейджи Кавашима, 2. Ацуто Учида, 22. Мая Йошида, 6. Масато Моришиге, 5. Юто Нагатомо, 17. Макото Хасебе (54 - Йосохито Ендо), 16. Хотару Ямагучи, 4. Кейсуке Хонда, 10. Шинджи Кагава (86 - 11. Йойчиро Какитани), 9. Шинджи Оказаки, 18. Юя Осако (68 - 13. Йошито Окубо)

Селекционер: Алберто Дзакерони

Жълти картони: Зокора, Бамба (Кот д'Ивоар); Йошида, Моришиге (Япония)

Съдии: Енрике Осес (Чили); Карлос Астроса (Чили), Серхио Роман (Чили)

Стадион: "Арена Пернамбуко", Ресифе