Безплатно висше образование т.е. пълна държавна поръчка, но само за тези, които след това останат да работят поне 5 години в България. Това е най-новата инициатива, която работодателите в България подемат.
Още: Прахосват нашите пари и то милиони, а дори не ги виждаме: Що е то?
Още: Въвеждаме нов лев: Исторически спомени от недоразвития български социализъм*
Коментар на редактора
Разбира се, както си му е редът и по традиция, председателят на АИКБ Васил Велев тръгна по телевизионните студиа да защитава идеята. Бързо обаче Велев и колегите му Кирил Домусчиев и Божидар Данев забравиха как буквално допреди дни надигаха най-висок глас да се правят законови промени, че с украинци, молдовци и "българи от бившите съветски републики" да движим икономиката.
Какво стана, г-да бизнесмени? Да не би тези от Изток да идват тук само по веднъж и да не повтарят, а да продължават по на Запад? Защо ли така става?
Още: Со кротце, со благо и со малце вековна идентичност
Още: Как ще спрат скандалите в София: Терзиев спешно да се снима с Пеевски
Бившият министър на образованието Тодор Танев каза нещо много точно при напъните на Велев пред Нова телевизия да обясни как работодателската идея моментално трябва да се приложи, иначе загиваме. И то беше – преди време, по-точно времето на Буров, което много обичат да цитират точно сегашните ни "бизнесмени", бизнесът е давал пари на университетите, за да произвеждат учебните заведения необходимите кадри. А аз довършвам мисълта – сега "бизнесът" иска с държавни пари т.е. пари от данъците на всички, най-вече на наемната работна ръка, да си осигури по задължение работна ръка. Плащаш си, за да работиш.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Не" на еврото, "Да" на памперсите и мокрите кърпички
Още: Иран за Тръмп ще е като Ирак и Афганистан за Буш, Обама и Байдън: Да или не
Господа работовзематели – колкото по-рано забравите какво значи държавна хранилка, толкова по-добре за всички. Бих казал и за вас, само че не съм убеден колко ви е силицата на пазарна конкуренция – без обществени поръчки и европейски фондове. Първо нека чуем как направихте първия си милион - сигурно е интересна и изобщо несвързана с държавата история ...