Жертви и ранени при стрелбата в супермаркет в САЩ

24 септември 2021, 01:06 часа 3165 прочитания 0 коментара

Най-малко един човек е загинал, а 12 са ранени при стрелбата в супермаркет близо до Мемфис, Тенеси, съобщиха от полицията. Нападението е станало в магазин за хранителни стоки в Колиървил, предава БГНЕС.

Още: Шпионското оръжие на Тръмп скрива от съюзниците разузнаване за преговорите Русия-Украйна

Още: Путин не разбира от друго, освен от сила: Призив към Тръмп от любима негова медия (ОБЗОР - ВИДЕО)

Един човек е загинал, има най-малко 12 ранени, а стрелецът е починал от „самонанесена огнестрелна рана“, каза шефът на полицията в Колиървил Дейл Лейн пред репортери. Той допълни, че някои от ранените "имат много сериозни наранявания" и предупреди, че броят на жертвите на трагедията може да се увеличи. 

Лейн описа „ужасяваща“ сцена в магазина, където служители на реда са открили „хора, скрити във фризери и в заключени офиси“. Той не каза дали нападателят е служител на магазина, но добави, че стрелбата е разследвана от ФБР и други федерални служби. Полицаи и екипи на S.W.A.T. обезопасяват района, помагайки на служителите и купувачите да се евакуират от сградата, каза Лейн. 

 

Още: Земетресение от 7,5 в протока Дрейк, предупреждения за цунами

Още: "Крути мерки": САЩ няма да дават визи на чуждестранни тираджии

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес