Президентът Доналд Тръмп заяви в петък, че кралят на Саудитска Арабия му се е обадил, за да изкаже съболезнования за това, което монархът е нарекъл "варварско" убийство на трима души в американска военноморска база – както се твърди - от саудитски гражданин, предаде AFP, цитирана от БГНЕС.
Още: Прокурорът на Юта иска смъртно наказание за убиеца на Чарли Кърк
Още: Къде са обещаните преди 2 месеца Patriot на Украйна? Тръмп словоблудства: Обичам Украйна (ВИДЕО)
„Крал Салман от Саудитска Арабия току-що изказа искрените си съболезнования“, написа Тръмп в Twitter.
"Кралят каза, че саудитският народ е силно разгневен от варварските действия на стрелеца и че този човек по никакъв начин не е представител и не представя чувствата на хората от Саудитска Арабия, които обичат американския народ", добави Тръмп.
Припамняме, че четирима души бяха убити, а най-малко осем са ранени в петък при стрелбата в базата на американския флот във Флорида.
Още: Нова среща между Тръмп и Зеленски, ето кога
Още: Анализ: САЩ вече не могат да са световен полицай
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: „Лов на вещици“ в САЩ заради критични коментари за Чарли Кърк
Още: Дело за 15 млрд. долара: Тръмп ще съди за клевета и обида "New York Times"