Четирима души са убити, а най-малко осем са ранени при стрелбата в базата на американския флот във Флорида, заяви пред репортери Дейвид Морган, шериф от окръг Ескамбия.
Още: Съдът в САЩ спря заповедта за паспортите на транссексуалните
Още: Ключов министър на Тръмп влезе в болница
Пресконференцията му беше излъчена от Fox News.
"В момента са известни четири смъртни случая. Осем души бяха откарани в болници, един от тях по-късно почина (един от четиримата загинали)“, каза Морган.
Шерифът обясни, че заподозреният за стрелбата също е сред загиналите.
Още: Тръмп удължава крайния срок за продажбата на TikTok
Още: Отмениха полицейския час в Лос Анджелис
Сред пострадалите, според Морган, са двама представители на правоохранителните служби. В момента те са в болница. Единият от полицаите е ранен в ръката, другият в коляното, нищо не застрашава живота им, допълни шерифът.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Белият дом все пак осъди руската атака срещу Киев от вторник
Още: Смъртна присъда грози обвиняемия за убийството в Минесота
Инцидентът е станал във военноморската въздушна станция база Пенсакола във Флорида. ВМС на САЩ съобщиха по-рано за елиминирането на заподозрения. Властите в момента разследват.