Русия, Индия и Китай засилват сътрудничеството срещу биологични и химични оръжия

26 ноември 2021, 14:31 часа 1262 прочитания 0 коментара

Руските, индийските и китайските власти ще засилят многостранното сътрудничество против възможността за предаване на биологични или химически оръжия на терористи. Това беше посочено в комюнике, публикувано след среща на ниво външни министри във формат Русия-Индия-Китай (РИК).

"Министрите на външните работи на трите страни изразиха загриженост относно риска от прехвърляне на оръжия за масово унищожение на терористични групи", се подчертава в документа.

„За да се противодейства на заплахата от химически и биологически тероризъм, министрите на външните работи на Русия, Индия и Китай изтъкнаха необходимостта от провеждане на многостранни преговори в рамките на международна конвенция, насочена към потушаване на свързаните с нея терористични актове, в съответствие с Конференцията по разоръжаването“.

В комюникето се посочва, че всички страни трябва да засилят мерките за предотвратяване на трансфера на компоненти и технологии, които биха позволили на екстремистите да произвеждат оръжия за масово унищожение.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес