САЩ не информирали Русия за ударите над Ирак и Сирия

30 декември 2019, 13:55 часа 7535 прочитания 0 коментара

Говорителят на президента на Русия Дмитрий Песков заяви в понеделник, че САЩ не са информирали Русия за въздушните удари, които Вашингтон извърши спрямо обекти в Ирак и Сирия през изминалия уикенд.

Още: Много силно земетресение удари Турция: 6,1 по Рихтер по първи оценки (ВИДЕО)

Още: Внезапни наводнения удариха Китай (ВИДЕО)

Песков отбеляза, че Русия гледа позитивно на всички действия, които са предназначени за премахване на "терористите", но "всякакви действия, водещи до дестабилизация на ситуацията, могат да бъдат оценени само отрицателно", подчертава БНР.

Неговото изявление е факт, след като в неделя руският президент Владимир Путин благодари на американския си колега Доналд Тръмп за съдействието за предотвратяване на тероризма посредством споделяне между двете страни на разузнавателни данни.

Руски медии съобщиха, че президентът на страната Владимир Путин е разговаря по телефона през уикенда с американския си колега Доналд Тръмп и му е благодарил за сътрудничеството в предотвратяването на тероризма. Самият телефонен разговор е била организиран по инициатива на Русия. В изявлението на Кремъл се посочва, че разузнавателните данни, които Вашингтон е споделил с Москва, са помогнали за предотвратяване на терористични атаки в Русия.

Още: "Израел няма друг избор": Нетаняху защити плановете си за превземане на Газа (ВИДЕО)

Още: Дори в Big Brother: Масови протести в Израел срещу плановете за превземане на Газа

Междувременно говорителят на външното министерство на Иран Абас Мусави заяви в понеделник, че атаките на САЩ срещу сили на групировката "Катаиб Хизбула" са пример за "подкрепа на тероризма".

Освен това той добави, че Вашингтон ще трябва да се справи с "последиците" от своите действия.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Любов Павлова
Любов Павлова Отговорен редактор
Новините днес