Лука Дончич изригна с 53 точки срещу Детройт (ВИДЕО)

2837

Суперзвездата на Далас Маверикс Лука Дончич вкара 53 точки на Детройт Пистънс в мач от редовния сезон в НБА. Това бе първи мач за словенеца от миналия четвъртък, когато той изкълчи глезена си. Той обаче е напълно възстановен и го демонстрира при успеха над „буталата“ със 111:105.

Дончич, който вкара 24 точки само през първата четвърт, добави към актива си и 8 борби и 5 асистенции. Вторият най-резултатен в състава на Далас бе Спенсър Динуиди, който се отчете с 12 точки. За Детройт №1 на паркета бе Боян Богданович. Сърбинът реализира 29 точки, хвана 5 отскочили топки и даде 2 асистенции.

ЛеБрон Джеймс

В друг мач от вечерта Бруклин Нетс се наложи над Лос Анджелис Лейкърс със 121:104. „Езерняците“ бяха без голямата си звезда ЛеБрон Джеймс, както и бе Антъни Дейвис. В тяхно отсъствие Ръсел Уестбрук се нагърби с отговорността да изведе тима до победа. Той вкара 17 точки, хвана 8 борби и направи 10 асистенции, но усилията му се оказаха недостатъчни за успеха. За „мрежите“ Кайри Ървинг вкара 26 точки. Той добави и 6 асистенции и 7 борби.