Арда Кърджали размаза Ботев Враца, за да полети към топ 4 (ВИДЕО)

3367
Снимка: fcarda.bg

Арда Кърджали разгроми Ботев Враца с 4:0 у дома в първия двубой от деветия кръг на efbet Лига. Тонислав Йорданов откри резултата едва в третата минута. Абубакар Тунгара се разписа на два пъти, а Станислав Иванов добави едно попадение, за да сложат точка на спора преди да изтече и час от срещата.

Така селекцията на Александър Тунчев вече заема четвъртото място с 13 точки, докато "зелените лъвове" остават с 6 пункта на сметката си, които им отреждат 13-ата позиция във временното класиране.

Арда Кърджали Абубакар Тунгара

ОЩЕ: Шеф в Арда разкри защо трансферът на Станислав Иванов в ЦСКА е пропаднал

Тонислав Йорданов и Абубакар Тунгара блестят през първата част

Домакините стартираха прекрасно мача. Тонислав Йорданов се възползва от фрапантна грешка на Стефан Велев и изведе своя отбор напред. Момчетата на Даниел Моралес опитаха да отвърнат. Жан Пиер да Силва и Браян Переа не съумяха да оползотворят добри възможности. До чисти ситуации не се стигна, преди в 39-ата минута Тунгара да удвои аванса на Арда след страхотно двойно подаване с Йорданов.

Тунгара с второ попадение, бивш Левскар също бележи

През втората част надмощието на кърджалийци продължи. Бившият футболист на Левски Станислав Иванов оформи класиката, матирайки Бариос с шут в долния десен ъгъл. Цонев пропусна да се разпише, но това за втори път в двубоя стори Тунгара в 58-ата минута. До края на срещата влезлият като резерва Преслав Боруков се отчете с няколко пропуска, а за Ботев Спас Георгиев изтърва да вкара почетно попадение.

ОЩЕ: Треньорът на ЦСКА 1948 очаква провокации на "Армията" за дербито с ЦСКА