И без Тодор Неделев: 10 от Ботев Пловдив надвиха Черно море във Варна (ВИДЕО)

1796
Снимка: botevplovdiv.bg

Отборът на Ботев Пловдив успя да победи Черно море с 1:2 като гост в двубой от 22-ия кръг на Първа лига. "Канарчетата" постигнаха победата без напусналата си звезда в посока Лудогорец Тодор Неделев, при това - с човек по-малко на терена в продължение на половин час.

Изненадващата раздяла с дългогодишния лидер Неделев не повлия на представянето на Ботев срещу Черно море, като тимът стигна до ранен гол още в седмата минута, отбелязан от Красиан Колев, който бе и дебютен за него с жълто-черната фланелка.

Отговорът на Черно море обаче не закъсня - в 18-ата минута Мазир Сула изравни резултата на стадион "Тича" във Варна. В началото на второто полувреме Ботев отново успя да излезе напред в резултата, след като Уме Емануел се разписа във вратата на "моряците".

В 63-ата минута Ботев остана с човек по-малко на терена, след като Точукву Нади си изкара втори жълт картон. Десет минути по-късно Черно море получи дузпа за потенциална игра с ръка в наказателното поле, но след намесата на ВАР тя бе отменена.

До края Ботев удържа крехкия си аванс и взе трите точки, с които увеличи актива си на 26 пункта, заемайки 10-о място. Черно море пък остава на пета позиция с 36 точки в актива си. В следващия кръг "канарчетата" гостуват на Септември, а Черно море имат визита на Лудогорец.