Левски изпрати Ники Михайлов и Костов с победа над Лудогорец (ВИДЕО)

3446

Левски победи Лудогорец с минималното 1:0 в мач от последния 35-ти кръг на Първа лига. Единственото попадение на стадион „Георги Аспарухов“ бе дело на Фабио Лима. По този начин „сините“ се сбогуваха с вратаря Николай Михайлов и треньора Николай Костов.

Преди началото на мача Николай Михайлов и Николай Костов бяха наградени от „сините“, тъй като това им е последен мач за Левски. Както е известно, договорът на 35-годишният вратар изтича и няма да бъде подновен. Наставникът пък си събира багажа, след като не успя да изпълни поставените му от ръководството цели и също не получи нов контракт.

Левски бе по-активният отбор

Двубоят започна с натиск на Левски и опасен удар на Фабио Лима, който мина много близо до вратата на Дамян Христов. В 13-ата минута на мача Николай Михайлов, който започна като титуляр, бе заменен от Пламен Андреев. Двата тима направиха шпалир на опитния страж, а феновете скандираха името му. След това Михайлов направи почетна обиколка на „Герена“.

Николай Михайлов Даниел Боримиров

Около половин час след началото на срещата Марин Петков на два пъти стреля, но не успя да се разпише. Пет минути преди края на първата част Спас Делев отправи опасен удар по диагонала, който обаче бе уловен от Пламен Андреев. До края на полувремето голове не паднаха и двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 0:0.

Левски поведе след почивката

⚽️"Левски" победи "Лудогорец" с 1:0 в последен мач за сезона. 🔵Единственото попадение бе дело на Лима в 48-ата минута #ВсичкиЗаедно #110ГодиниЛевски #ИсториятаВдъхновява #ФланелкатаЗадължава

Posted by ПФК ЛЕВСКИ / PFC LEVSKI on Sunday, May 26, 2024

В самото начало на втората част Левски поведе. Фабио Лима бе изведен отлично сам срещу Дамян Христов и с удар в близкия ъгъл матира стража на гостите от Разград. В 50-ата минута Лудогорец можеше да изравни, но Йоан Йорданов не успя да преодолее Пламен Андреев, а при добавката на Спас Делев се намеси бранител в синьо и блокира изстрела.

Секунди по-късно Патрик-Габриел Галчев стреля опасно от въздуха, но топката мина над напречната греда. След това и Мислович пробва да отбележи, но и той бе неточен. В 75-ата минута Марин Петков отправи силен удар от дистанция, който бе отразен от Дамян Христов. Малко преди края на редовното време "сините" останаха с човек по-малко, след като Асен Чандъров бе изгонен с директен червен картон. До последния съдийски сигнал на мача повече голове не паднаха и Левски се поздрави с успеха.

Онзи ден пък стана ясно, че Левски има и друг вариант, ако Станислав Генчев откаже да поеме тима.