Локомотив Пловдив изравни „брадат“ рекорд след победа над Славия (ВИДЕО)

2193
Снимка: lokomotivpd.com

Локомотив Пловдив продължава с отличното си представяне от началото на сезона в Първа лига. „Смърфовете“ постигнаха деветата си поредна победа в първенството, след като се наложиха с 2:0 над гостите от Славия.

В герой за „черно-белите“ се превърна лявото крило Алфа Конте, който реализира и двете попадения за пловдивчани. Двубоят пък бе повторен дебют начело на тима за новия треньор на столичани – Иван Колев.

Локомотив изигра силен мач срещу Славия

Локомотив Пловдив бе по-активният от двата отбора преди почивката, но Георги Минчев, Евандро и Бабакар Дион не успяха да преодолеят стража на Славия Светослав Вуцов. Секунди преди края на първото полувреме домакините бяха много близо до гол. Ударът на Минчев обаче отново бе отразен от вратаря на „белите“.

🔥 Девета поредна победа за Локомотив! “Черно-белите” сразиха Славия с 2:0 на “Лаута”! ⚽️ Два гола в рамките на три минути на Алфа Конте донесоха трите точки за пловдивчани! #lokomotivplovdiv #самолоко

Posted by Lokomotiv Plovdiv on Saturday, September 23, 2023

Домакините от Пловдив все пак поведоха в 69-ата минута. Лясков намери отлично Алфа Конте, който елиминира Велко Йеленкович и Мартин Георгиев и с удар по земята матира Светльо Вуцов. Само четири минути по-късно отново Конте увеличи на 2:0 след поредна страхотна акция и серия от финтове срещу Йеленкович.

За последно Локомотив печели 9 поредни пъти преди 20 години

По този начин Локомотив Пловдив спечели деветата си поредна победа в шампионата. За последно „смърфовете“ са печелили 9 поредни пъти преди 20 години. Те сториха това в края на кампанията 2003/04, когато спечелиха три поредни двубоя. След това пък стартираха сезон 2004/05 с шест поредни успеха. Именно тогава Локомотив Пловдив спечели последната си шампионска лига.

След победата над Славия Локомотив оглави еднолично класирането в Първа лига. „Смърфовете“ са с актив от 28 точки от 10 изиграни мача. Втори е тимът на Черно море с 24 пункта също от 10 двубоя.

По-рано днес пък Арда се наложи над Хебър Пазарджик и влезе в шестицата.