Любо Пенев спаси Хебър! Пирин излетя от елита на България (ВИДЕО)

4084
Снимка: Фейсбук страница ФК Хебър Пазарджик / FC Hebar Pazardzhik

Отборът на Хебър Пазарджик, предвождан от Любослав Пенев, съхрани мястото си в елита на България и през следващия сезон! Пирин Благоевград пък отпадна директно във Втора лига, докато Ботев Враца ще играе бараж за оставане в първото ниво на българския футбол.

Хебър остава в Първа лига, Пирин ще играе във Втора лига

Хебър успя да победи вече изпадналия тим на Етър Велико Търново с 3:1, за да си гарантира място в Първа лига и през новия сезон. Тимът от Пазарджик се нуждаеше от обрат, след като инкасира гол в края на първата част. Сеско, Диаманка и Кабов осигуриха победата.

Кошмарна загуба за Пирин срещу Локомотив София

Пирин обаче допусна кошмарна загуба срещу Локомотив София с 0:1 след гол на Валентин Николов в 82-ата минута. В края Христо Попадийн си изкара втори жълт картон и остави "орлетата" в намален състав. Със загубата Пирин остана на 15-о място и отива във Втора лига.

Ботев Враца оцеля след победа над Берое, ще играе бараж

В третия мач, който имаше значение за битката за оцеляване, отборът на Ботев Враца победи Берое с минималното 1:0. Даниел Генов отбеляза единственото попадение в мача, разписвайки се още през първото полувреме. Така Ботев ще играе бараж срещу Марек за оставане в елита.

Още спортни новини четете в Actualno.com!