Лудогорец официално е отново шампион на България

12136

Отборът на Лудогорец победи Локомотив София с 4:1 и така спечели титлата на България за 4-ти пореден път, предаде БГНЕС.

Разградчани се окичиха със златните медали два кръга преди края на сезона в "А" група, тъй като са недостижими на върха с 62 точки в актива си.

Лудогорец бе по-активен през първото полувреме, докато опасните положения за столичните "железничари" се откриха единствено пред Емил Гъргоров, но бившият играч на Лудогорец и ЦСКА нямаше късмет при завършващия удар.

След малко повече от половин час игра Марселиньо откри резултата. Той направи двойно подаване с Върджил Мисиджан и след това бразилецът нямаше как да пропусне - 1:0. Второто попадение падна в края на първата част. Жуниор Кишада се разписа с хубав удар от около 17-18 метра.

Малко преди това бе една от малкото спорни ситуации, когато реферът отмени гол на Локо София. Йордан Тодоров вкара топката във вратата на Иван Чворович, но Станислав Ставров отмени попадението заради игра с ръка, като положението бе доста спорно.

Веднага след началото на второто полувреме Кишада направи резултата класически и сложи точка на спора в този мач. В 56-ата минута Мисиджан покачи на 4:0, завършвайки скоростна контраатака, преминала и през Дани Абало. В 67-ата минута Даниел Генов изпълни перфектно пряк свободен удар и реализира почетното попадение за "железничарите".