"Лудогорец" постави нов рекорд по поредни шампионски титли на България

6941
Снимка: facebook.com/pfcludogorets1945

Отборът на "Лудогорец" спечели рекордна десета поредна титла на България, след като победи Берое с 3:1 у дома в мач от 27-ия кръг на Първа лига. По този начин четири кръга преди края на сезона "орлите" вече няма как да бъдат изместени от първото място в класирането и подобриха рекорда на ЦСКА от девет поредни титли, поставен в средата на миналия век, посочва БГНЕС.

Освен историческата титла, за пръв път в България беше отсъдена дузпа след използване на системата за видеонаблюдение ВАР. В герой за "Лудогорец" се превърна юношата на клуба Доминик Янков, който отбеляза ключовия втори гол за своите. Домакините поведоха в резултата в 29-та минута, когато крилото Кирил Десподов се измъкна зад защитата на гостите, преодоля вратаря на Берое Генади Ганев и прати топката във вратата, но страничният рефер вдигна флага си за засада. Реферите, отговарящи за ВАРа, сигнализираха на главния съдия Драгомир Драганов, че засада няма и попадението бе зачетено.

ЦСКА надви Лудогорец и отново е на финал за Купата на България

ЦСКА отстрани Лудогорец за Купата на България, след като в полуфинален мач-реванш спечели с 2:1 на стадион „Хювефарма Арена&ldquo...

Десет минути по-късно отново имаше работа за ВАР, след като централният защитник на Лудогорец Оливие Вердон игра с ръка след изстрел на Алиун Фал, като първоначално Драганов не отсъди нарушение, но след консултация с монитора за повторения той отсъди дузпа, реализирана от Гаюс Макута.

Възпитаниците на Петър Киров се защитаваха храбро и бяха близо до това да отложат празненствата на своя съперник, но в 79-та минута младокът Доминик Янков се разписа с прецизен диагонален изстрел, само няколко минути след като се появи в игра. Пет минути по-късно капитанът на разградчани Клаудиу Кешеру подпечата успеха на домакините от близко разстояние след добро подаване на Десподов, оформяйки крайното 3:1.

По този начин Лудогорец записа 21-ва победа от началото на сезона и вече има 67 точки, 14 повече от втория ЦСКА, а до края на сезона остават само четири кръга. Така "орлите" няма как да бъдат изместени от първото място и официално са шампиони за десети пореден път, подобрявайки постижението на "армейците" от девет поредни титли от средата на 50-те и началото на 60-те години на миналия век.