Рожденик носи успеха на Славия срещу Берое (ВИДЕО)

1060
Снимка: cska.bg

Славия постигна минимална победа като гост с 1:0 срещу Берое в двубой от 26-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в срещата отбеляза Галин Иванов, който днес празнува 35-ия си рожден ден. Опитният полузащитник реализира още във 2-рата минута.

Мачът започна ударно за "белите". 120 секунди след първия съдийски сигнал те организираха страхотно нападение. Ахмед Ахмедов се озова зад защитата на заралии и пусна успореден пас към Стоев, чийто удар с пета бе отразен от Караджов. При добавката обаче рожденикът Галин Иванов не сбърка за 0:1.

ОЩЕ: Славия показа отменения гол срещу ЦСКА и отсече: Без коментар! (ВИДЕО)

Гоооооол. 2-ра минута Славия повежда ! Берое-СЛАВИЯ 0:1 #БЕЛИТЕОТСОФИЯ #СЛАВИЯ #ЗАЕДНОМОЖЕМ #SLAVIASOFIA

Публикувахте от Slavia Sofia в Събота, 15 април 2023 г.

Голът даде стимул на момчетата на Загорчич. Добрев и Стоев застрашиха съперника, а добрите намеси на стража на домакините бяха единствената причина Берое да не изостава с повече в резултата. Вуцов също се отчете с превъзходна намеса. В самия край на полувремето попадение на Ахмедов беше отменено заради засада в хода на атаката.

След почивката опасни положения липсваха, освен пропуска на Тасев в 75-ата минута. Така Славия вече има 41 точки в своя актив и заема седмата позиция в класирането. Берое е 11-и с 24 пункта. "Зелените" играха в днешния двубой с фланелки, наподобяващи тези от шампионската 1986 година. По време на 15-минутната пауза пък излезе отборът, спечелил купата тогава, а днес ветераните я вдигнаха отново пред феновете.