Ела на Webit.Festival и научи пръв как ще живеем в градовете на бъдещето

3707
Ела на Webit.Festival и научи пръв как ще живеем в градовете на бъдещето
Снимка: Webit.Festival Europe

До 2050 година на планетата ще живеят близо 10 милиарда души, а над половината от тях ще населява мегаполиси. Бъдещето принадлежи на градовете, но как да направим така, че да направим живота в тях по-поносим и удобен за всички ни?

За поредна година, отговорите на този екзистенциален въпрос дава Webit.Festival Europe - най-голямото събитие за дигитални технологии и иновации в тази част на света. 11-ото издание на фестивала очаква да привлече над 10 000 гости от 111 държави, а на сцените на Webit ще се качат над 450 лектора, които ще направят своите прогнози за обозримото бъдеще.

Събитието отново се провежда под патронажа на столичния кмет Йорданка Фандъкова, която още на 13 май ще даде официален пример за топ лекторите на Webit заедно с еврокомисаря за Дигитална икономика и общество Мария Габриел.

Webit.Festival Europe 2019 утвърждава ролята на София като дигитална столица

Дигитална столица. Само преди няколко години това определение беше немислимо за София, но днес то е първата асоциация с града в съзнани...

Наболялата през последните години тема със замърсяването на въздуха, непоносимия трафик в пикови часове и затрудненото паркиране в града са само част от факторите, които показват, че София има спешна нужда от мерки, които да превърнат столицата в умен град. Разбира се, не малко такива вече бяха предприети от градската администрация през последните години.

Може би най-добрата рецепта за технологично развитие на град с население като София е доброто партньорство между публичния и частния сектор. Частните компании са способни да предоставят както финансиране, така и технически познания и иновации, с които да подкрепят усилията на местната администрация.

Прогнозите за обозримото бъдеще сочат, че 80% от световния брутен вътрешен продукт ще бъде създаван в градовете. В същото време, те ще отговарят за 75% от въглеродните емисии на планетата. Това означава, че за да посрещнат ангажиментите от Парижкото споразумение за справяне с климатичните промени, те ще трябва да интегрират умни технологии за устойчиво развитие.

Успешни примери за това могат да бъдат открити в целия свят. Въпреки това, е изключително важно местните администрации да не се съсредоточават единствено върху откриването на технологични решения, но и върху жителите на градовете си.

Именно създаването на щастие е една от основните цели на Webit през годините. Създателят на фондацията и неин изпълнителен председател д-р Пламен Русев вярва, че щастието се намира там, където хората могат да бъдат успешни, без да се налага да се разделят със семейството, роднините и приятелите си.

Webit.Festival Europe 2019 утвърждава ролята на София като дигитална столица

Дигитална столица. Само преди няколко години това определение беше немислимо за София, но днес то е първата асоциация с града в съзнани...

“Да овластявам хората, да ги карам да се чувстват по-уверени в себе си и да им помагам да осъзнаят и да се борят за собствените си, а не тези на някой друг мечти, и да дават своя принос за обществото. Това са моите рецепти за щастие, които полагат основата на философията на Webit”, казва още той.

Очаква се до 2022 година световните инвестиции в умни градове да достигнат $158 милиарда. Големите технологични гиганти могат да се възползват от този ръст не само като предоставят хардуер и софтуер, но и като гарантират допълнителни услуги.

В същото време, прилагането на умни технологични решения за градска среда отваря нови високоплатени работни места в сверите на компютърните технологии и киберсигурността.

Сред топ лекторите на Webit личат имената на изпълнителният директор на Airbus Defence and Space Дирк Хоке, вицепрезидентът на Amazon Пол Майснер, съоснователят на Crispin Porter + Bogusky, Чък Портър, президентът на D-Wave Systems Бо Евалд, старши партньорът в McKinsey&Co, Пол Уилмот, заместник-директорът на Световната търговска организация Янов Фредерик Ага, еврокомисарят по дигитална икономика и дигитално общество Мария Габриел и още мнозина.

Пълен списък на лекторите на Webit.Festival Europe 2019 можете да видите тук, а билети за събитието можете да закупите тук. Елате на Webit и станете свидетели на Бъдещето, което идва у нас!

Вижте всички последни новини от Actualno.com

Още от ИКОНОМИКА:

Кои са най-устойчивите градове в Европа и в света?

Кабинетът отпусна парите за компенсиране на сметките за ток на училища, детски градини и църкви

Шринкфлацията застигна супермаркетите в тази европейска страна

Идва американското ядрено гориво за АЕЦ "Козлодуй"

Европа има нужда от два нови атомни реактора на година

На първо четене: Отлага се пълната либерализация на пазара на ток

Къде са най-евтини бензинът и дизелът в България: Цените в седмицата 13.04-19.04.24

АПИ загуби дела за стотици милиони левове

Българите получават ползите от приемането на еврото още сега с tbi bank

eMAG пуска Genius абонамент в България с безплатна доставка и ексклузивни оферти

Етикети:

Помогнете на новините да достигнат до вас!

Радваме се, че си с нас тук и сега!

Посещавайки Actualno.com, ти подкрепяш свободата на словото.

Независимата журналистика има нужда от твоята помощ.

Всяко дарение помага за нашата кауза - обективни новини и анализи. Бъди активен участник в промяната!

И приеми нашата лична благодарност за дарителство.

Банкова сметка

Име на получател: Уебграунд Груп АД

IBAN: BG16UBBS80021036497350

BIC: UBBSBGSF

Основание: Дарение за Actualno.com