Авария на МКС, екипажът се мести в руския модул

20 август 2020, 21:43 часа 5046 прочитания 0 коментара

Целият екипаж на Международната космическа станция (МКС) ще се прехвърли в модула "Звезда" за три дни. Това съобщиха за ТАСС от пресслужбата на Роскосмос. Според източник на ТАСС, инструментите на руския сегмент на МКС са регистрирали изтичане на въздух на МКС, предаде БГНЕС.

Още: Магнитни бури през седмицата 15-21 септември 2025 г. Прогноза от САЩ (ГРАФИКА)

Още: Видяха гама-лъчева експлозия, която противоречи на цялата известна космическа логика (ВИДЕО)

Космонавтите ще отидат до модула "Звезда", за да организират контрол на налягането в модулите на американския сегмент, казват от Роскосмос.

Според Роскосмос тази процедура "е отразена в бордовата документация и е съвместно решение на контролните групи от американския и руския сегмент на Международната космическа станция." По време на тридневен престой "екипажът планира да извършва редовна работа в руския сегмент."

Източник каза пред ТАСС, че руско-американският екипаж на МКС работи за локализиране на мястото на изтичането на въздух от станцията.

Още: Силна магнитна буря за понеделник, 15 септември 2025: Прогноза от САЩ

Още: Магнитна буря за неделя, 14 септември 2025: Прогноза от САЩ

Експертите смятат, че една от възможните причини за незначителното изтичане е контакт с микрометеорит или микрофрагмент от космически отломки.

От Роскосмос уточняват, че животът на екипажа на МКС не е застрашен.

Предишният път на МКС въздушен теч беше открит на 30 август 2018 г.

Руски космонавт от Международната космическа станция съобщи за НЛО

Още: Марсоход на НАСА разкрива потенциални следи от древен живот на Червената планета

Още: За първи път наблюдаваха експлозия от гама-лъчи извън нашата галактика

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес