14 арестувани след акции в Старозагорско, Габрово и Велико Търново

06 юни 2020, 16:13 часа • 3384 | прочитания

Общо 14 са задържаните до момента лица при спецакцията, започнала тази сутрин в Старозагорско. Действията на разследващите продължават, обяви на извънреден брифинг говорителят на главния прокурор Сийка Милева, предаде БГНЕС.

Още: Съдът остави за постоянно в ареста задържания директор на Митници „Пловдив“ (ВИДЕО)

Още: Подробности как е убита 18-годишната Магдалена: Извършителят със самопризнания (ВИДЕО)

Както БГНЕС вече информира рано сутринта в старозагорските села Голямо Дряново и Долно Сахране започна специализирана операция с участието на полиция и под прякото ръководство на прокурори от Специализирана прокуратура.

Освен в двете села, Милева съобщи, че акции е имало още във Велико Търново, Габрово и Казанлък.

Разследващите работят срещу организирана престъпна група за производство, държане и разпространение на наркотични вещества. Групата действала от началото на 2018 година.

Още: Трима души загинаха на място у нас след като камион помете спряло такси

Още: Случаят с убитата 18-годишна Магдалена: Разнопосочни сигнали от полицията и съмнения имало ли е издирване

До момента задържани за 24 часа по Закона за МВР са 14 лица, като предстои наблюдаващите прокурори да преценят, на които от тях да се повдигнат обвинения и какви мерки за неотклонение да се вземат.

Претърсени са 16 жилища. В едно от жилищата са намерени фалшиви 100 еврови банкноти. В друга къща са намерени и иззети таблекти, които са служели за производство на амфетамини.

Разследването продължава. Разпитват се много лица, каза още Сийка Милева.

Говорителят на главния прокурор отказа да говори по други теми.

Още: Театрална постановка: Бивш зам.-вътрешен министър за ареста на шефа на митницата в Пловдив

Още: БОЕЦ: "Гранична полиция" е пазила камион с контрабандни цигари за канала в Пловдив

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес