За значителни укрити приходи в школи за шофьорски курсове, съобщават от НАП. Неотчетените суми са установени при съвместни проверки с „Икономическа полиция“ и Изпълнителната агенция „Автомобилна администрация“, след сравнение на броя обучаващи се за правоспособност и явилите се на изпит пред „Автомобилната администрация“.
Още: Въоръжен с брадва: Мъж потроши офис на политическа партия
Още: Момичета скочиха от движещ се влак
Всички компании, които провеждат обучение на бъдещи шофьори, са длъжни да водят точна отчетност, включително да подават данни за курсистите в изпълнителната агенция.
В Агенцията по приходите е извършено сравнение на броя на обучаемите, допуснати до изпит, със средните пазарни цени и са формирали минимален размер на приходите за всяка от автошколите. Тези данни са сравнени с информацията, подадена от касовите апарати и финансовите отчетите на фирмите.
Още в първите няколко фирми са открити значителни отклонения и ще бъдат извършени пълни данъчни ревизии за последните 5 години, допълват от НАП.
Още: Влак отнесе кола на неохраняем жп прелез
Още: "Сексуално престъпление срещу дете": Прокуратурата с информация за учителя-педофил от София