Работник загина в ТЕЦ "Бобов дол"

16 юли 2025, 18:35 часа 751 прочитания

Възрастен мъж е загубил живота си при инцидент в ТЕЦ "Бобов дол". 64-годишният работник е бил машинен оператор към външна пернишка фирма. Той е бил назначен на трудов договор от май 2024 г. За инцидента са потвърдили за БТА от Инспекцията по труда в Кюстендил. Нещастието се е случило на 16 юли 2025 г., сигнал за  инцидента е постъпил на спешния телефон 112, в 10:40 часа. 

"Заложници сме": Глоби за ТЕЦ-овете на Ковачки масово падат в съда, никой не може да спре замърсяването

Инцидентът

Инцидентът е станал около 10:00 ч., след като работникът е поискал от негов колега да бъде повдигнат, за да инспектира мелещата машина за биомаса (сено), а след което влязъл и вътре в нея, докато е била изключена. Дистанционното за задействането ѝ е било у него, казаха от Инспекцията по труда в Кюстендил.

За вредни емисии: ТЕЦ "Бобов дол" с глоба от 100 000 лв.

Свидетели

Свидетели на инцидента са станали четирима души, каза директорът на Инспекцията по труда в Кюстендил Христо Демиревски. От тях са били снети обяснения, иззета е и документация, казаха още от инспекцията, откъдето допълниха, че работата по случая продължава. От ръководството на ТЕЦ "Бобов дол" не са коментирали инцидента.

ТЕЦ "Бобов дол" отново спря работа

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес