Задържаха румънски каналджия и две сирийки на българската граница

30 април 2019, 17:27 часа 1478 прочитания 0 коментара

По искане на Районната прокуратура в Генерал Тошево съдът е задържал под стража 2 сирийки и техния румънски водач за незаконно преминаване на границата ни.

Още: Стабилно е състоянието на детето, пострадало при инцидента с АТВ

Още: Протестите успяха: Полицейският син, прегазил хора с АТВ на морето, се връща в ареста

Те са били задържани около 18.10 часа на 26 април край добричкото село Кардам.

18-годишните сирийки Ягмор А. и Тара М., както и техният водач през границата - 21-годишния румънски гражданин Вишиноае Д. слезли от автомобил с немска регистрация и се отправили пеша към границата.

Двете млади жени трябвало да бъдат отведени в Германия от румънеца гражданин, където едната щяла да се омъжва за иракчанин.

Още: Пожар гори в Кюстендилско

Още: "Бях на мястото": Обвиненият за убийството в Първомай с частични самопризнания

Мъжът работел в Германия заедно с гражданин на северната ни съседка, когото помолил за съдействие да преведе през българо-румънската граница бъдещата му жена.

Той обаче отказал. Вместо него с незаконната задача се заел неговият 21-годишен брат, който е арестуван заедно с двете сирийки.

Решението на Районния съд в Генерал Тошево подлежи на обжалване пред Окръжния съд в Добрич.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес