Консумирано по правилен начин, сухото червено вино ще ви помогне да удължите младостта си.
Още: Най-бързите начини за стерилизиране на бурканите без варене
Още: Колко време може да се съхранява месото във фризера?
Винената терапия не се радва на особена почит днес. В миналото тя е била използвана за лечение на инфекции и дори като антидот при ухапвания от отровни змии. Преди два века лекарите в болниците са предписвали вино - бялото е било препоръчвано при проблеми със сърцето, сухото червено вино при лошо храносмилане, а сладкото червено е било предписвано при анемия.
Полезните свойства на виното не се отричат от съвременната медицина, но въпреки това към днешна дата винената терапия не се радва на особена популярност.
Витамините, минералите, органичните киселини, танините и пектините са основните полезни компоненти в гроздовата напитка. Гроздето съдържа катехин - естествен антиоксидант, който удължава младостта и предпазва тялото от рак.
Още: 2 юли: Какъв църковен празник е утре, какво трябва и НЕ трябва да се прави
Още: Хората, родени на тези дати, са най-щастливи в любовта
Благодарение на червеното вино се повишава еластичността на кръвоносните съдове, подобрява се кръвообращението, ускорява се елиминирането на лошия холестерол от кръвта, предотвратява се образуването на кръвни съсиреци. Напитката съдейства още за премахване на радиоактивни вещества от тялото.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Те са магнит за пари: Това са дърветата, които трябва да засадите в двора си
Но за да извлечем всички тези ползи от виното е необходимо преди всичко да го пием правилно. Лекарите препоръчват мъжете да консумират не повече от две чаши сухо червено вино на ден, а жените да пият не повече от една чаша дневно.
Консумацията на по-големи количества вино не означава по-ефективна защита срещу болести. Напротив - злоупотребата с гроздовата напитка единствено е предпоставка за допълнителни здравословни проблеми.
Не забравяйте, че антиоксидантите се намират не само в ципата на гроздето, но и в някои плодове, които имат ярък цвят и растат на топло - цариградско грозде, ябълки, касис, офика, сливи, ягоди.
Още: Какви лечебни свойства има мастиката?
Още: Топ 10 цитата от Малкия принц, върху които всеки трябва да се замисли