Драстично намалява броят на тютюнопроизводителите в България през последните години. Това стана ясно на среща, организирана в Шумен по повод Световния ден на тютюнопроизводителите.
Още: Инфлацията скача заради еврото или Близкия изток: Лиляна Павлова отговаря
Още: Чист ли е "Лукойл" пред данъчните: Спецов с отчет
Броят на производителите у нас намалява драстично, докато в съседна Гърция броят на желаещите да отглеждат тютюн се увеличава, каза един от големите тютюнопроизводители у нас Нихат Расим пред националното радио.
"Моето село, от 302-ма тютюнопроизводители останах аз. В същия момент държава-членка на ЕС увеличава с 60% тютюнопроизводството си, получават си субсидии за всичко, даже хората, които отглеждат тютюн, отиват да работят за тях. Няма никакъв спор – тютюнът е вреден, обаче това е избор на всеки човек. Докато тютюнът го продават, никой няма право да ми забрани и да ме ограничава аз да го гледам", заяви той.
"Никаква помощ от държавата, за тютюнопроизводителите говоря, и не знам докъде ще я докараме. Никого не обвинявам, ние сме си виновни, не сме си защитили културата", допълни Расим.
Още: Радан Кънев: Храната в България е скандално скъпа. Защо обаче Спецов маже за последните седмици?
Още: Какво се случва с цените на плодовете и зеленчуците: Обяснява експерт
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Васил Велев: Влизането в еврозоната би забавило инфлацията
Още: "Няма пари, ще последваме съдбата на СССР": Финансово острие на Путин с невиждани признания