Ситуацията за подписването на коалиционно споразумение не бих определил като тежка, не беше лесно и много труд беше положен. Всички страни подхождат конструктивни и тези обши неща да се окажат достатъчно и да се формира коалиционно управление. Това заяви икономистът Георги Ганев от "Демократична България" пред БНТ.
Още: Смазване на икономиката на Путин: Американските сенатори подкрепят 500% мита върху руски стоки
Още: Сенатът на САЩ не успя да блокира митата на Тръмп
Той посочи, че пари никога няма достатъчно, но политиците са за това да решат тази дилема. Задачата е страшно важно да се стигне до този момент, в който започнат да падат ограниченията за бизнеса и икономиката, подчерта Ганев.
Според него така трябва да се преразгледат мерките, но да стане така, че да се запазят работните места и стимулиране разкриването на нови работни места. Доста се бави получаването на самите средства и това трябва да се подобри разплащането на средствата, каза Ганев.
Той предполага, че новият екип на Министерство на финансите ще трябва да влезе да удари земята тичайки. в рамките на тази календарна година няма да успеем да приемем бюджета, технологично ще се влезе през януари, обясни Ганев.
Още: ДЗИ с награда от Transform IT Awards за въвеждане на AI при оценка на щети по Каско
Още: В Русия забраняват на държавните фирми да купуват вносни компютри
Той посочи, че всеки бюджет трябва да си има прякор, но журналистите щели да намерят такъв прякор. Бюджетът ще бъде кризисен, има нови предизвикателства за възстановяване. Това, което алтернативно всички се съгласили е да има между 3.5-4.5% бюджетен дефицит в бюджета за 2022 г., посочи Ганев.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Стокообменът ни със САЩ се увеличава, вече е милиарди долари
Още: Липсващият бюджет за 2022 годинa