Спадът в строителството у нас през февруари е по-малък от средния за ЕС

4923
Спадът в строителството у нас през февруари е по-малък от средния за ЕС
Снимка: Thinkstock/ Guliver

Спадът на строителната продукция в България през февруари 2015 г. на годишна база е по-малък от средния за Европейския съюз. Това сочат изнесените днес данни на Евростат, пише Expert.bg.

През втория месец на годината спрямо същия период на миналата  у нас продукцията в строителството отчита спад от 1,8%. Същевременно през февруари спрямо същия месец на миналата година строителната продукция се свива с 3,7% в еврозоната и с 2,4% в ЕС на 28-те държави членки. Отчетеният спад в ЕС и в еврозоната се дължи на намаление при сградното и гражданското строителство, отбелязват от Евростат.

От 15 май забраняват строителството в курортите

От 15 май до 1 октомври се забранява извършването на всички видове строителни и монтажни работи на територията на комплексите „Зл...

Сред страните членки най-големите понижения на строителната продукция се наблюдават в Германия (-8,1%), Франция (-7,9%) и Португалия (-4,5%). Същевременно продукцията се увеличава на годишна база най-много в Румъния (19,5%), Швеция (9,4%) и Чехия (6,2%).

През февруари 2015 г. на месечна база продукцията в строителството се свива с 1,8% в еврозоната и с 1,2% в 28-те страни членки на Европейския съюз.

За сравнение през януари тази година строителната продукция в страните от валутния съюз нараства с 1,6% на месечна, като в ЕС се отчита ръст от 0,6%.

Вижте всички последни новини от Actualno.com

Етикети:

Помогнете на новините да достигнат до вас!

Радваме се, че си с нас тук и сега!

Посещавайки Actualno.com, ти подкрепяш свободата на словото.

Независимата журналистика има нужда от твоята помощ.

Всяко дарение помага за нашата кауза - обективни новини и анализи. Бъди активен участник в промяната!

И приеми нашата лична благодарност за дарителство.

Банкова сметка

Име на получател: Уебграунд Груп АД

IBAN: BG16UBBS80021036497350

BIC: UBBSBGSF

Основание: Дарение за Actualno.com

ОЩЕ ОТ Икономика