Да се възстановят присъствените занятия във висшите училища, настояха студенти. Те са разтревожени за качеството на практическата им подготовка, която в момента се осъществява онлайн, предаде БНР.
Още: "Бил съм в комсомола": Религията в училище за патриарх Даниил изглежда е нещо решено
Още: Висшето образование поскъпва: Нови такси за обучение в университети
Със заповед на здравния министър от 11 ноември дистанционното обучение във висшите училища бе удължено до края на месеца, с изключение на практическите упражнения, които не могат да се осъществяват в електронна среда.
Адриана Петкова, студент трети курс "Българска народна хореография" в Югозападния университет обаче заяви пред "Хоризонт", че максимум 10 на сто от нейните учебни практики са възможни онлайн:
"Ние просто не се чувстваме достойни кандидати за дадена позиция след време, когато завършим, защото не можем да усвоим целия материал".
Още: Кое място заема Софийският университет в световните класации
Затворени са университетските библиотеки, в които има литература, която не може да се набави от другаде, в онлайн обучението се губи индивидуалният контакт между преподавателите и студентите, има проблеми с онлайн платформите за обучение, плащаме наем за общежития, които не ползваме, посочи още студентката.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кой ще преподава часовете по религия и как ни говори църквата? Спор за новия предмет в училище
Младежите, обединени във фейсбук групата "Потърпевши студенти от онлайн обучението", в която членуват 3500 възпитаници на 37 висши училища у нас, подготвят писмо до просветното министерство, в което ще се настоява студентите да се върнат във висшите учебни заведения поне за провеждане на техните практически обучения.
Още: Хомофобията, Старият Завет и часовете по религия: Отговорът на Вълчев внесе яснота (ВИДЕО)