Атентат в Санкт Петербург, има ранени

27 декември 2017, 20:06 часа • 6250 | прочитания

Експлозия е избухнала в търговски център в Санкт Петербург. Сградата вече е евакуирана, но има ранени.

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 15.05.25 - Може ли войната в Украйна да прерасне в пряк конфликт САЩ-Русия?

Още: Путин подписа указ кой да отиде в Турция да преговаря за мир в Украйна

Според информация от полицейските сили в града, 9 души са хоспитализирани, като пострадалите са 10, но един от тях е отказал медицинска помощ. Първоначалната информация беше за 4 ранени, съобщава Агенция "Фокус", по информация на ТАСС.

Съгласно първоначалната информация, става въпрос за бомба, в която е имало шрапнели - самоделно взривно устройство. Именно това е довело до множеството ранени. Еквивалентът на взрива е 200 грама тротил. Силите на реда в руския град разследват "всички възможни версии".

Източник от руските правоохранителни органи обаче уточнява, че материалните поражения не са големи. Експлозията е избухнала пред магазин за хранителни стоки, на първия етаж на търговския център.

Още: Естония и Русия на косъм от война след опит за задържане на руски танкер (ВИДЕО)

Още: "Патриотизъм от ранна възраст": Водещ руски пропагандист пуска детска телевизия (ВИДЕО)

Заглавна снимка: Архив

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес