Преговорите с Република Северна Македония и Албания да започнат сега, поиска германският външен министър Хайко Маас на виртуална среща на страните, участващи в Берлинския процес.
Още: Командирът на 8-ма общовойскова руска армия е убит - първи данни
Още: Откраднал 35 млн. долара: Бившата дясна ръка на Шойгу ще лежи дълго в руски затвор
Това съобщи БНР.
"Разбираме, че въпросите на историята и идентичността са деликатни. Но такива двустранни въпроси не трябва да възпрепятстват целия процес на присъединяване", подчерта германският външен министър.
По думите на Маас всички нации в Европа носят исторически тежести, н историята не трябва да е пречка за изграждане на общо бъдеще.
Още: Арестуваха българка, снимала еротичен филм на плаж в Халкидики (СНИМКА)
Още: Молдовският коз на Путин е на път да влезе в затвора задълго
Маас заяви, че през последната година има „малък напредък в някои области“. Германският външен министър обаче напълно разбира разочарованието в региона от процеса на разширяване на ЕС. „Нека удвоим съвместните си усилия. Бъдещето на всичките 6 държави от Западните Балкани е в Европейския съюз - Германия остава напълно отдадена на тази цел", категоричен е Хайко Маас. Той обясни, че страните от Западните Балкани трябва да укрепят върховенството на закона, да се борят с корупцията и организираната престъпност, да защитят свободата на медиите и да създадат пространство за процъфтяване на демокрацията.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Трибунал за Путин: Зеленски с важна стъпка, украинският парламент е на ход