Как най-големият затвор в Европа се бори с пандемията

06 май 2020, 15:46 часа 13513 прочитания 0 коментара

Как най-големият затвор в Европа, френският Фльори-Межори на 30 км от Париж, успешно се бори с пандемията от коронавирус - това разказва в свой репортаж швейцарската радиотелевизионна компания SRF, съвместно със своите френски колеги от France 2.

Още: Румънците се страхуват, че Русия може да ги атакува

Още: "Алтернатива за Германия" поиска отново отваряне на атомните централи във Федералната република

Ръководството на изправителното учреждение предприело редица строги мерки по осигуряване на максимална изолация на затворниците, като например затворили стаите за свиждане, килиите с болни били отделени херметически. Затворниците се чувстват в безопасност и повече се страхуват от външна заразяване. Някои затворници с леки присъди излизат на свобода, защото препълнените килии създават заплаха от заразяване. Високите 8 метра стени могат да предотвратят бягство, но не и проникване на коронавируса.

В изолираната килия за болни има 29 души. Седмина затворници имат леки симптоми за коронавирус. Всеки ден по няколко пъти им мерят пулса, кръвното налягане и температурата. Има готовност при нужда да ги изпращат в болница. Засега нямат тежки случаи.

Движението по коридорите е намалено до минимум. Затворниците не носят маски. Затова пък те имат постоянен достъп до душовете, особено след разходки по двора. Разполагат с голямо количество Жавелева (Лабракова) вода с калиев хипохлорид.

Още: В Гърция туристи се опитаха сами да спрат лодка с мигранти (ВИДЕО)

Още: Сърбия въвежда военна служба за мъже и жени

Мерките били засилени след като във "Фльори Мерожи" възникнало подозрение за първо заразяване.

Директорът на затвора Надин Пике казва: "Затворниците се изплашиха от разпространението на коронавируса също като нас. Ужасната ситуация ни обединява".

От края на март затворническият персонал надянал маски. Стаите за свиждания са затворени, а тук годишно идват 180 000 посетители. Всеки от тях може да пренесе вируса. Това силно ударило по затворниците, защото ги изолира от външния свят, но те проявяват разбиране и чакат епидемията да отмине.

За снемане на напрежението затворниците могат свободно да гледат телевизия, те получават кредит от 40 евро за телефонни разговори. Всички имат право на две разходки дневно. Разрешено е и да играят футбол.

Още: Варшава постоянно "настъпва мотиката": В Съвета на Руската федерация заплашиха Полша отново да бъде поделена

Още: Въздушния терор на Русия: Зеленски с чудовищни данни за руските дронове и ракети само за 2 седмици през септември (СНИМКИ)

Още: "НА ЖИВО: Последна информация и всичко за коронавируса, 6 май"

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ганчо Каменарски
Ганчо Каменарски Отговорен редактор
Новините днес