Миолдовският президент Мая Санду разпусна парламента и свика предсрочни избори

28 април 2021, 21:00 часа • 1723 | прочитания

Президентът на Молдова Мая Санду разпусна парламента и свика предсрочни избори на 11 юли, съобщи БНР.

Още: Фридрих Мерц: Новият германски канцлер с крайна непопулярност и харизма

Още: Опит за убийство на украински националист беше запечатан на ВИДЕО

Това стана непосредствено след като Конституционният съд на страната отмени извънредното положение, което бе наложено от парламента за борба с пандемията, но възпрепятстваше намеренията на Санду за нови избори.

Прозападният президент обвинява парламентарното мнозинство, че пречи на прокарването на необходимите реформи и на мерките срещу корупцията.

Предишният президент на Молдова - лидерът на проруските социалисти Игор Додон, коментира, че е готов за избори, въпреки че за организацията им не са предвидени средства в настоящия бюджет на страната.

Още: В Хърватия - все повече пенсионери работят на пълен работен ден и получават половината от пенсията си

Още: Русия разполага военна техника на границата с Финландия: Какво следва?

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евелина Гечева
Евелина Гечева Отговорен редактор
Новините днес