Норвегия отпуска над 92 млн. долара на Украйна, за да преживее зимата

26 септември 2023, 19:07 часа 1894 прочитания 0 коментара

Норвегия ще отпусне един милиард крони (92, 5 млн. долара) на Украйна за хуманитарна помощ за населението преди зимата. Това се съобщава в изявление на Аникен Хуитфелд, министър на външните работи.

Още: Преподавате на руски, край с парите от държавата: Естония реши за частните училища

Още: Потвърждения: В пожар, вероятно умишлен, са загинали 17 руски офицери

В съобщението се изтъква, че цивилното население на Украйна е пострадало много в резултат на военната агресия на Русия. Норвегия оценява усилията на украинския народ за борба с ежедневните атаки срещу гражданската инфраструктура. Официалните лица определят всички тези действия като героични.

"Норвегия отпуска допълнителен един милиард норвежки крони, за да осигури на нуждаещите се украинци достъп до необходимата защита и животоспасяваща помощ, за да преживеят зимата", посочват от кабинета на кралството.

Още: Германия реже наполовина помощта за украинските бежанци

Още: Повдигнаха нови обвинения на "криптокралицата" Ружа Игнатова

Още: Грешка или умишлена атака: Тръмп разкри какво мисли за руските дронове над Полша (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес