Германските власти извършиха обиски на десетки места в цялата страна, след като вътрешният министър Нанси Файзер забрани дясна екстремистка група, обвинена в разпространение на нацистка идеология, съобщи „TVP World”.
Още: Получил сърдечен арест: Македонски гражданин се удави в морето
Още: Путин продължава напред след Украйна - според Тръмп е възможно (ОБЗОР - ВИДЕО)
Още: Германското "Възраждане" отбеляза исторически рейтинг
Централата на групата, наречена "Artgemeinschaft", както и 26 жилища, принадлежащи на 39 членове, бяха претърсени в ранните часове в 12 провинции, се казва в изявление на вътрешното министерство.
"Това е още един тежък удар срещу десния екстремизъм и срещу интелектуалните подпалвачи, които и до днес продължават да разпространяват нацистката идеология", заяви Файзер.
Още: Силни бури връхлетяха Франция, дете загина (ВИДЕА)
Още: Великобритания уж щеше да бори Русия, но чак сега се сети за военно контраразузнаване
Още: Германското "Възраждане" изпревари по рейтинг всички партии в коалицията на Шолц
"Тази дясноекстремистка група се опита да отгледа нови врагове на конституцията с отвратителното си индоктриниране на деца и младежи", допълни вътрешния министър.
Още: Кралицата на Нидерландия буквално се избъзика с Доналд Тръмп (ВИДЕО)
Този месец германските власти забраниха друга неонацистка група, "Хамърскинс Дойчланд", с корени в Съединените щати, и нахлуха в домовете на 28 членове след разследване, продължило повече от година в сътрудничество с американски служители.
Още: Крайнодесните се завърнаха в Сената на Франция
Още: Атака с дронове затвори за часове московското летище "Внуково", в Таганрог пак беше шумно (ВИДЕО)
Още: "Всичко е любов": ЕС зове Унгария да отмени забраната за гей парада