Отстраниха проблема по нефтопровода "Дружба" след открития от Полша теч

15 октомври 2022, 16:38 часа • 3915 | прочитания

Полският оператор на нефтопровода "Дружба" PERN съобщи в събота, че изпомпването на суров петрол в повредения тръбопровод е възстановено.

Още: Има сделка: САЩ и Украйна подписаха споразумението за ключовите минерали (ВИДЕО)

Още: Русия с масирана атака срещу Одеса, взривове отекват в града (ВИДЕО)

"В събота техническите служби на PERN възстановиха пълната функционалност на повредения тръбопровод, използван за доставка на суров петрол до германските клиенти на компанията", се казва в изявление на PERN.

Още: Подписват сделката за украинските редки минерали до часове?

Още: Кая Калас: Подготвяме "план Б", ако Тръмп се откаже от преговорите за Украйна

Течът беше открит късно във вторник, а на следващия ден PERN заяви, че няма признаци намесата на трети страни да е причинила повредата.

"Причините, които са довели до изтичането, се разследват. В момента дейността на службите на PERN е насочена към разчистване на района и възстановяване на първоначалното му състояние", заявиха от оператора на 15 октомври.

Още: Преди да изберат наследник на Франциск I: Папският шивач крои бели одежди в три размера

Още: Искахме, но нямахме желание: Мухъл, течове и окаяно състояние на казармите в Германия

Течът по „Дружба“ бе установен в една от двете тръби – в участък на около 70 километра от централния град Плоцк. Преди дни от полския оператор съобщиха, че втората линия на тръбопровода и други елементи от инфраструктурата работят нормално. През засегнатия участък се доставя нефт за Германия.

Магистралният тръбопровод е строен през 60-те и 70-те години, за да доставя петрол от Русия за Централна и Западна Европа. Мрежата се разклонява на множество тръбопроводи.

Още: "Ди Велт": България преди еврото е в режим "бързо да изперем 80 милиарда пари под дюшеците"

Още: Снимал военно оборудване: Гърция задържа заподозрян в шпионаж в полза на Русия

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Димитър Радев
Димитър Радев Отговорен редактор
Новините днес