Порошенко с мерки срещу руската информационна агресия

09 февруари 2018, 20:43 часа 1294 прочитания 0 коментара

Президентът на Украйна Петро Порошенко задейства решението на Съвета за национална сигурност и отбрана (СНСО), което се отнася до допълнителни мерки за противодействие на „информационната агресия“ от страна на Русия.

Още: Удар в Крим: Украйна се похвали с поразени руски изтребители (ВИДЕО)

Още: Песков: Путин не изключва среща със Зеленски, но ... (ВИДЕО)

Указ с такова съдържание е подписан от държавния глава, предаде ТАСС.

„Да се приложи решението на СНСО от 26 януари 2018 г. „За допълнителни мерки за противодействие на информационната агресия на РФ““. Самото решение на институцията все още не е публикувано и не е известно неговото съдържание.

Порошенко заръча на секретаря на СНСО Александър Турчинов да контролира изпълнението на решението.

Още: Нощувката - 136 евро средно. Защо морето в Испания поскъпна безобразно много

Още: Гърция призна бекташите в Тракия за самостоятелна общност - мнозина от тях са помаци, говорещи български

През септември 2015 г. Украйна въведе санкции против 388 физически лица, сред които бяха руски чиновници, политици, журналисти, някои жители на Донбас. На 27 май 2016 г. Порошенко подписа указ за въвеждане на персонални санкции срещу шефовете на редица руски медии. В Украйна също така е забранено излъчването на голяма част от руските телевизионни канали.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Райкова
Деница Райкова Отговорен редактор
Новините днес