Руснаците създават дубликати на украински медии и ги пълнят с кремълска пропаганда

23 септември 2023, 21:07 часа • 8476 | прочитания

Руските пропагандисти копират външния вид на оригинални украински медии и създават техни клонинги. След което ги пълнят с прокремълски наративи и откровени лъжи.

Още: Руските дронове и ракети пак засипаха Киев и околностите му (СНИМКИ)

Още: "Руските дронове трябва да бъдат унищожавани бързо": Зеленски потвърди за руската атака по военен полигон (ВИДЕО)

В тези фалшиви сайтове може да се прочетат заглавия като: „Украйна продава деца на нелегални пазари“ и други подобни, които са изцяло в духа на кремълската пропаганда. Това съобщи Центърът за стратегически комуникации и информационна сигурност на Украйна в канала си в Telegram.

Още: Руското военно министерство с нов фейк, че украинците ще предизвикат чумна епидемия в Одеса

Оттам дават пример с украинската агенция УНИАН, чийто оригинален адрес е unian.ua, а руският клонинг препраща към unian.org. Аналогичен е случаят с изданието "Икономическа правда" - оригиналният адрес е epravda.com.ua докато фалшивият е spletnik-naroda.com.

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 23.06.25 - Руска ракета "Искандер" порази украински военен полигон

Още: Руска ракета "Искандер" порази украински военен полигон: Има убити и ранени (ВИДЕО)

Още: В ЕС се финансират източници на руска пропаганда, установи проучване

Още: Сериозна опасност за почиващите в Гърция: Полицията с важно предупреждение

Още: Пълен провал за Орбан: Референдумът му против Украйна в ЕС е с нищожна активност

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес