САТЕЛИТНИ СНИМКИ: Новата ракета на Путин не е уцелила обявената от него цел

24 ноември 2024, 18:29 часа • 15226 | прочитания

Рекламираната с особено силен патос нова руска ракета "Орешник", с която беше обстрелян украинския град Днипро (Днепропетровск) на 21 ноември, не е уцелила посочената лично от руския диктатор Владимир Путин цел - заводът "ЮжМаш". Вместо това, ракетата е уцелила частни постройки в близост до завода - това констатира един от известните руски военнопропагандни телеграм канали "Романов Лайт". Каналът се поддържа от т.нар. блогър Владимир Романов.

Още: Самозащита: Крадец атакува турист, но жертвата се оказва истински лъв (ВИДЕО)

Още: Може ли Арктика да се превърне в причина за ядрена война?

Снимките "преди и след" са красноречиви -  те са от сателита "Сентинел 2", който е част от европейската програма за наблюдение на планетата ни "Коперник": Путин: Изстреляхме нова хиперзвукова ракета по Днипро, Западът не може да я спре (ВИДЕО)

"Цеховете са на мястото си, нищо не е "сринато до основи". Но на върха на хълма изглежда са разбрали, че има нова руска ракета", иронизира Романов. Преди време срещу него имаше натиск от руското военно министерство, защото открито говореше за големите проблеми на руската армия на източния бряг на река Днепър, при село Кринки, където имаше украинско предмостие няколко месеца: Руснаци изобличиха Шойгу в нова лъжа за военен успех, HIMARS уби десетки руски войници (ВИДЕО)

Още: Зеленски наложи санкции на бившия си съветник и беглец от Украйна Олексий Арестович

Още: Путин ще иска да убива до края на живота си (СНИМКИ)

Още: Сирски: Знаем новите модели руски дронове. Процентът на ударите ни скочи спрямо март

Още: Нова система за награди за украинските военни като във видеоигрите, за да убиват повече руснаци

Междувременно Украйна представи пред журналисти отломките от новата ракета, с уточнение, че тепърва предстои задълбоченото им проучване. Путин лично обяви, че е със среден обсег, но подозренията са, че всъщност е междуконтинентална балистична ракета, базирана на по-стари съветски версии - припомнете си: И се появи най-големият шизофреник: Путин ескалира, но мина в режим "страх лозе пази" (ОБЗОР - ВИДЕО)

Още: Русия коментира споразумението между САЩ и Украйна за редките минерали

Още: Путин мисли да върне Сталинград (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес