В Париж изложението на артефакти, намерени в гробницата на египетския фараон Тутанкамон, разби рекордите по посещаемост за изложби във Франция, и беше удължено, за да се справи с огромни тълпи.
Още: Готви ли се за нова офанзива: Русия порази ключов мост в Херсон (ВИДЕО)
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 04.08.25 - Киев и Москва ще си разменят 1200 военнопленници
Залата „Ла Вилет“ в североизточен Париж е продала повече от 1,3 милиона билета за "Тутанкамон: Съкровищата на Златния фараон“, съобщиха организаторите във вторник.
Изложбата, която беше открита на 23 март, трябва да приключи на 22 септември след едноседмично удължаване.
Тутанкамон беше причина за предишния рекорд по посещаемост на френска художествена изложба през 1967 г. в Париж, която привлече 1,2 милиона посетители.
Още: Украйна поля Путин със студен душ за новата му ядрена подводница
Още: Нова база на НАТО и цял корпус в Естония плюс нова ограда срещу Русия (СНИМКИ)
След Париж, шоуто пътува до галерия „Саатчи“ в Лондон през ноември, а след това продължава да обикаля други градове до 2024 година.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Заради руска музика: Жени си спретнаха масов бой на плажа в Одеса (ВИДЕО)
Още: "Европейското бъдеще е правилният път за Белград": Макрон прописа на сръбски след разговор с Вучич
Повече от 150 съкровища от гробницата на момчето-фараон - включително 60, които никога досега не са напускали Египет - бяха събрани на изложението в Париж.
Несравнимата колекция ще се настани в огромния Музей на Великия Египет близо до пирамидите в Гиза, който трябва да бъде открит догодина.